5 способів зекономити

31-10-2020

Протягом життя всі ми стикаємося з необхідністю економити. І сьогодні, в Міжнародний день економії, у нас є привід розповісти вам про цю важливу навичку. Далеко не всім вдається зберегти зароблене, тому рекомендуємо застосовувати на практиці ось ці 5 порад, які допоможуть навчитися ощадливості.

1. Беріть тільки те, що можете собі дозволити. Не варто, наприклад, купувати брендовий одяг, прикраси або дорогі гаджети, тим більше в кредит. Такі витрати призводять до втрати фінансової безпеки і заважають вирішити довгострокові фінансові задачі. Не варто втрачати «фінансову подушку» і розмінювати свої справжні фінансові цілі на можливість похвалитися статусної дрібничкою в соціальних мережах.

2. Не беріть те, без чого можна обійтися. Під час карантину для багатьох людей стало очевидним, без якої кількості речей цілком можна обійтися, не втрачаючи при цьому звичайної якості життя. Найчастіше емоційні покупки, «маленькі радощі» і шкідливі звички виливаються в дуже пристойні суми для сімейного бюджету, навіть у масштабах одного року. Наприклад, порахуйте, у скільки вам обходиться щоденна кава по дорозі на роботу або імпульсивні покупки онлайн.

3. Використовуйте різні кишені. Принцип кишень, конвертів, глечиків або статей витрат описаний в дуже багатьох статтях по фінансовій грамотності. Його суть дуже проста: всі наявні гроші на місяць необхідно розкласти в «різні кишені», віртуально або реально. Використовувати гроші з кишень можна тільки за призначенням, що не залазячи в сусідній кишеню. На продукти ми беремо тільки з кишені, призначеної для повсякденних витрат, на одяг - з кишені на одяг і т. д.

5. Враховуйте абсолютно всі витрати. Сьогодні є багато зручних цифрових додатків для контролю витрат: Coin Keeper, Money Flow, Money Lover, Гроші ОК, Moneyfy і т. д. Вони вміють малювати красиві діаграми і робити висновки на основі ваших даних. Такий формат підійде «міленіалам» і всім, хто досить легко користується новими цифровими сервісами. Але приблизно те ж саме можна зробити, заповнюючи таблицю витрат в звичному Exсel або навіть в простому блокноті.

Джерело: Blog.liga.net\ibelyanskaya